Choď na obsah Choď na menu
 


BRATISLAVA: A. Ďurkovský protestuje proti lživým tvrdeniam zo strany aktivistov

25. 3. 2010

http://bratislava.sme.sk/c/5301534/bratislava-a-durkovsky-protestuje-proti-lzivym-tvrdeniam-zo-strany-aktivistov.html

BRATISLAVA: A. Ďurkovský protestuje proti lživým tvrdeniam zo strany aktivistov

Bratislava 25. marca (TASR) - Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský dôrazne protestuje proti šíreniu neprávd a znevažovaniu jeho osoby, ktoré odzneli na tlačovej konferencii mestského poslanca Jána Budaja a občianskych aktivistov Kataríny Šimončičovej, Eleny Pätoprstej a Antona Popoviča v stredu 24. marca. Dôvodom podľa neho je, že ide o ničím nepodložené obvinenia tzv. občianskych aktivistov.

Popovič sa vyjadril, že Ďurkovského strana (KDH, pozn. TASR) by ho mala stiahnuť z funkcie a že sa zdá, že primátor koná v niekoho prospech. Šimončičová uviedla, že stavby hotela a administratívnej budovy v susedstve štadióna Ondreja Nepelu nie sú v súlade s územným plánom (ÚP), pretože podľa ÚP je pre pozemky určená funkcia šport a rekreácia, kde nie sú prípustné zariadenia ubytovacie, stravovacie ani cestového ruchu.

"Je to lživé vyjadrenie a chápem to ako ďalší z dôkazov bezprecedentnej snahy takzvaných občianskych aktivistov, často neúspešných kandidátov na rôzne politické posty, o očiernenie a zneváženie mojej osoby len preto, že ako primátor nie som ochotný plniť len ich želania a predstavy o tom, ako by sa naše hlavné mesto malo ďalej rozvíjať," konštatuje Ďurkovský. Dodal, že na rozdiel od aktivistov nesie zodpovednosť za každé svoje rozhodnutie ako primátor.

Primátor zdôraznil, že vo svojej doterajšej práci sa nikdy nenechal vydierať a nepodľahne snahe nie občianskych aktivistov, ale politických oponentov dehonestovať ho v očiach verejnosti. "Tieto obvinenia sa objavujú v období, keď sa usilujem o prijatie zákona o spoplatnení investorov a v čase, keď osobne odmietam výstavbu kasína na území Bratislavy. Komu slúžia útoky aktivistov voči mojej osobe?" pýta sa Ďurkovský.

Dôkazom toho, že ide o politickú aktivitu, je podľa neho výzva takzvaných občianskych aktivistov smerom ku KDH, aby ho stiahlo z funkcie primátora a aby hnutie nezastupoval v parlamente. "Nie je mojím zvykom útočiť na politických protivníkov, ale vo chvíli, keď sa šírené nepravdy dotýkajú mojej osobnej cti, som nútený brániť sa aj takýmto spôsobom," uviedol Ďurkovský. Vyslovil ľútosť nad tým, že veľa poctivých občanov sa nechalo zatiahnuť do politického zápasu o budúcu moc v Bratislave.

Hlavné mesto vydalo v júli 2009 súhlasné záväzné stanovisko k dokumentácii pre územné rozhodnutie pre investora TEHELNE POLE I., na investičný zámer Športovo-spoločenské centrum TEHELNE POLE I s tým, že uvažovaný zámer je v súlade s ÚP, rok 2007 v znení zmien a doplnkov a lokalita je určená na šport, telovýchovu a voľný čas, pričom prípustné funkčné využitie sú aj ubytovacie zariadenia viažuce sa na funkciu v rozsahu do 10 percent plochy pozemkov dominantnej funkcie.

Predložená dokumentácia rieši novostavbu viacúčelového objektu s prevládajúcou funkciou prechodného ubytovania doplnenou o prevádzkovú funkciu. Objekt bude slúžiť ako ubytovanie pre účastníkov hokejových MS 2011 s tlačovým a informačným centrom.

vlk ed

štvrtok 25. 3. 2010 13:23 | Copyright © TASR 2010
© 2010 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.